Poznávací zájezd USA - Aljaška

Zájezd Aljaska Zájezd Aljaska Zájezd Aljaska Zájezd Aljaska Zájezd Aljaska Zájezd Aljaska Zájezd Aljaska

 

Vydejte se s námi prozkoumat nedotčenou přírodu Aljašky. Společně na zájezdu budeme pozorovat medvědy, losy, velryby a spoustu další zvěře.  Během zájezdu po Aljašce navštívíme ledovce, divoké řeky nebo dům Santa Clause. Pronikneme do národních parků Aljašky, kde spatříme úchvatné scenérie. Každý den budeme ubytováni na hotelech se snídaní. V ceně zájezdu budete mít spoustu vstupů, které musíte u jiných CK doplácet. Náš zájezd po Aljašce je přizpůsoben tak, abyste jej zvládli v každém věku. Zapomeňte na honičku, Aljašku si s námi užijete v klidu a navštívíme přitom ty nejkrásnější místa, které na Aljašce jsou.

 


 Přímé spoje   3* hotely se snídaní   Mnoho vstupů v ceně   Klidná dovolená


Cestujte do USA bez obav

 V případě, že v průběhu roku dojde ke zrušení zájezdu (opětovné uzavření hranic, zákaz vycestovat do USA) tak vám peníze vrátíme zpět. Plníme vaše sny a děláme Ameriku dostupnější.

Program zájezdu

 

1. Den - Přílet do Anchorage

Přílet do hlavního města Aljašky. Na letišti Vás uvítá průvodce, následně si pojedeme koupit potřebné zásoby a projdeme si část města. Poté se půjdeme ubytovat a nabrat síly na další den.

2. Den – Anchorage

Tento den prozkoumáme okolí města AnchorageNavštívíme Eagle River Nature Center - vstupní bránu do státního parku Chugach. Zde absolvujeme nenáročný výstup na horu Flattop Mountain. Návštěva Wildlife Conservation Center.

3. Den - Seward, Exit Glacier

Po snídani vyrazíme do nezaměnitelného městečka Seward. Po cestě zkusíme v potoce nalézt migrující lososy. Projdeme se k ledovci Exit Glacier, který se nachází v národním parku Kenai Fjords. Odpoledne se ubytujeme ve městě Seward.

4. Den – Celodenní výlet v NP Kenai Fjords

Dnešek bude patřit k těm nejkrásnějším během našeho putování po Aljašce. Čeká vás totiž celodenní plavba k ledovcům národního parku Kenai Fjords. Po cestě budete budete pozorovat orly, plejtváky, kosatky a spoustu dalších zvířat. Na dnešní den jen tak nezapomenete.

5. Den – Přejezd k Denali

Dopoledne se přesuneme k národnímu parku Denali. Po cestě se zastavíme u jezera Eklutna a projdeme se k vodopádům. V městečku Palmer se zastavíme na kafe, poté budeme pokračovat do města Talkeetna. Večer nemůžeme zakončit nikde jinde, než v 49 State Brewing Company u které se nachází replika známého Magic Busu. Zde čepují jedno z nejlepších piv na Aljašce. Místní divoký losos a burger z Yaka jsou vyhlášeny široko daleko. Odpoledne možnost fakultativních výletů.

6. Den - Denali

Dnešní den Vás čeká jeden z vrcholů naší cesty. Národní park Denali je domovem nejen medvědů grizzly a losů. Společně se parkovým autobusem přesuneme panenskou přírodou do návštěvnického centra Eielson. Po cestě budeme mít několik zastávek na pozorování okolní přírody a divoké zvěře. Dle časových možností po návratu možnost fakultativních výletů.

7. Den – Fairbanks

V ranních hodinách se přesuneme do města Fairbanks - hlavního zlatokopeckého města Aljašky. Budeme mít zde možnost vyzkoušet si rýžování zlata a navštívíme muzeum Severu. Odpoledne se přesuneme k termálním pramenům Chena, kde budeme mít možnost zrelaxovat. Uděláme si procházku místní nezaměnitelnou krajinou a k večeru se přesuneme zpět do města Fairbanks.

8. Den – North Pole, přejezd k NP Wrangell

Dnešní den bude odpočinkový a ve znamení přesunu k největšímu národnímu parku v USA. Po cestě se zastavíme ve Vánočním městečku North Pole, který je domovem Santa Clause. Během přesunu se nám budou naskýtat dech beroucí výhledy na Aljašskou divočinu.

9. Den – NP Wrangell-St. Elias

V tomto největším a nejopuštěnějším národním parku Ameriky se vydáme přímo do jeho nitra. Prohlédneme si nefunkční doly Kennecott. Procházkou lesem dojdeme k ledovcovému splazu a když budeme mít štěstí tak zahlédneme medvědy. Pobyt v parku zakončíme ve stylové restauraci a krátkou zastávkou v městečku McCarthy. Poté už nás bude čekat přesun do města Copper Center na hotel.

10. Den – Valdez

Dopoledne se přesuneme krásným průsmykem do města Valdez, kde budeme trávit dnešní den. Pro zájemce o fakultativní výlet je možnost plavby (6h) k ledovci Columbia. Krátkou procházkou se projdeme k ledovci Worthington. Na oběd si dáme čerstvé ryby a navštívíme místní muzeum a když budeme mít štěstí tak spatříme táhnoucí lososy.

11. Den – Přejezd do Anchorage

Po odjezdu z města Valdez si uděláme zastávku v Keystone Canyon a projdeme se k nádherným vodopádům. Poté vyrazíme zpět do Anchorage. Zastavíme se u ledovce Matanuska, ke kterému se projdeme. (vstupné v ceně) Během cesty budeme mít spoustu krásných zastávek a vyhlídek. V Anchorage budeme mít poslední možnost na nákup suvenýrů. Možnost navštívit krásné vlakové nádraží.

12. Den – Odlet domů

Váš poslední den na Aljašce. Po společné domluvě dopoledne navštívíme některou z dalších atrakcí v Anchorage. Po oběde Vás průvodce odveze na letiště a rozloučí se s Vámi.


Cena zahrnuje:

 • 11 nocí v kvalitních hotelech se snídaní

 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích

 • zpáteční letenku z Frankurtu - přímý spoj bez přestupů (včetně tax a poplatků). Za příplatek (mnohdy zdarma) zajistíme odlet z Prahy nebo Vídně.

 • vyřízení ESTA žádosti

 • vstupy do všech národních parků

 • vyhlídková jízda autobusem v NP Denali

 • půldenní výlet lodi v NP Kenai Fjords

 • vstup do Alaska Wildlife Conservation Center

 • koupání v horkých pramenech Chena

 • služby česky mluvícího průvodce

 • po celou dobu zájezdu dopravu luxusním SUV

 • 11 snídaní během zájezdu

 • pojištění CK

 • osobní přístup, kvalitní a klidnou dovolenou s maximálními zážitky

Možné příplatky:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 23 000 Kč
 • fakultativní výlety na místě pobytu (plavba lodí ve městě Valdez, vyhlídkový let s přistáním na Denali, výlet na raftech, půjčení čtyřkolek aj..)
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje:

 • stravování kromě 11 snídaní
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • odbavené zavazadlo

 

 

Podívejte se na reálné recenze ze zájezdů na Aljašku od spokojených klientů na facebooku.


Skupinové zájezdy

Jste parta cestovatelů nebo velká rodina? Napište nám a my Vám připravíme speciální nabídku, kdy budete mít průvodce jen pro sebe.


 

Hodnocení

Nezapomenutelné zážitky! Děkujeme za organizaci naši cesty po západě USA ( a Havaje, přes to, ze to normálně neděláte ). Byli jsme velmi spokojeni. Itinerar sestaven perfektně. Děkujeme a velmi radi doporucime!
Kristyna a Jakub


Splněný americký sen - to bylo naše cestování s TraveltoUSA. Perfektní organizace, každý den plno nezapomenutelných zážitků. Třešničkou na dortu byl Petr - majitel CK, řidič, překladatel, znalec kouzelných míst a zábavný společník. Moc vzpomínáme. Jana a Jirka Jurčíkovi.


Před týdnem jsme se vrátili že zájezdu po západní Kanadě. Děkujeme Petrovi za skvělou organizaci a za spoustu nádherných zážitků. Už se těšíme na příští rok na zajezd po USA s touto cestovní kanceláří.

Děkuji Denkovi.

Termíny