Poznávací zájezd ZÁPAD USA - velký okruh

Yellowstone NP Grand Canyon Yosemite NP Amerika Yosemite NP Wyoming zájezdy s průvodcem USA Yellowstone NP Yellowstone NP Yellowstone NP Yellowstone NP Yellowstone NP Arches NP Yellowstone NP Yellowstone NP Canyonlands NP Arches NP Dead Horse Point Las Vegas Antelope Canyon Horsheshoe Bend Las Vegas Death Valley Los Angeles San Francisco Yosemite NP Joshua Tree San Francisco Bryce Canyon Grand Canyon

 

Vyrazte s námi prozkoumat krásy národních parků Západu USA. Během naší pouti po nejkrásnějších městech a národních parcích nevynecháme žádný přírodní skvost. Toužíte poznat opravdovou divočinu a potkat bizona nebo grizzlyho? V nejstarším národním parku na světě - Yellowstone se nám dost  možná poštěstí.


 Letecky z Prahy     3* hotely se snídaní     Mnoho vstupů v ceně     Klidná dovolená 


Program zájezdu

 1. Den - Přílet

Na letišti Vás uvítá průvodce, následně Vás čeká přesun na hotel, kde si dáme informační schůzku. Podle časových možností prohlídka chodníku slávy, Griffithovy observatoře, kde je úchvatný pohled na město při západu slunce.

 1. Den – Los Angeles

Dnešní den začneme prohlídkou jednou z nejvyhledávanějších atrakcí v LA, Getty Center (vstupné v ceně). Dopoledne je možná volitelná návštěva Universal Studios. Projížďka po známé Beverly Hills a Rodeo Drive, kterou zakončíme na Santa Monica Bay, projdeme se po Santa Monica Pier (kde končí Route 66) a po promenádě k Venice Beach.

 1. Den - Joshua Tree

Po snídani vyrazíme do nezaměnitelné krajiny NP Joshua Tree, kde si uděláme krátkou procházku. Poté bude následovat přesun do jednoho z hlavních cílů naší cesty, do NP Grand Canyon. Po historické Route 66 si uděláme několik zastávek, kde budete mít možnost zakoupit si suvenýry nebo si udělat nezapomenutelné fotografie.

 1. Den – Grand Canyon

Dnešek bude patřit těm nejkrásnějším vyhlídkám v NP Grand Canyon. Ještě před tou úžasnou podívanou se nažhavíme v IMAX (v ceně). Projdeme se krátkou vycházkou, na jejímž konci nás bude čekat úchvatný výhled bez davu turistů. Svezeme Shuttle Busem po vyhlídkové trase, kde nás budou čekat další krásné výhledy. V odpoledních hodinách přesun do Page.

 1. Den – Page, Lake Powell

Dopoledne Vás bude čekat zážitek, na který do smrti nezapomenete a tím je prohlídka Antelope Canyon (vstupné v ceně). Samosebou nezapomeneme na meandr Horseshoe Bend. Následně se ochladíme v Lake Powell, a poté se přesuneme úchvatnou krajinou k dalšímu cíli naší cesty, Monument Valley (vstupné v ceně). Možnost fakultativního výletu v jeepech s místním průvodcem. Přespání po cestě.

 1. Den - Canyonlands, Arches

Dneska si ukážeme, proč Utah není jen Zion a Bryce. V Canyonlands nás čeká Island in the Sky nebo Messa Arch, oblouk, který nesmí chybět na žádné fotografii. Poté přejedeme do Arches, park, který se chlubí největší hustotou skalních oblouků na světě. Balanced Rock. Double Arch. Devil’s garden nebo Delicate Arch, který se dostal na státní poznávací značky Utahu. Dle možností Corona Arch.

 1. Den - přesun Do NP Yellowstone

Dnešní den nás čeká přesun do jednoho z hlavních cílů naší cesty. Ubytování v městečku Cody, kde načerpáme síly na následující den.

 1. Den - Yellowstone

Nikde na světě nenajdete to, co v Yellowstonu. Gejzíry, horké prameny a bizoni, to jsou hlavní trháky parku, ve kterém strávíme celý den. Grand Canyon of Yellowstone, Upper Geyser Basin, Mammoth Hot Springs, to jsou hlavní atrakce severní části parku.

 1. Den - Yellowstone

Další den projedeme jižní část parku. Old Faithful, Grand Prismatic Spring, West Thum Geyser Basin a mnoho dalších pozoruhodných geologických útvarů. Přesun přes Grand Teton k Salt Lake City. Přespaní v městečku Evanston.

 1. Den - Bryce Canyon

Ještě před vstupem do NP Bryce Canyon budeme uneseni impozantní krajinou, která se nám po cestě naskytne. Inspiration Point, Bryce Point, tak na těchto vyhlídkách zůstaneme nevěřícně zírat, následně se projdeme krátkou túrou do kaňonu, kde se nám naskytnou úplně jiné pohledy na skalní masivy Hoodoos

 1. Den – Zion

V ranních hodinách odjezd do dalšího přírodního skvostu USA – NP Zion. Čeká nás krátká túra, při které se budeme kochat výhledy. Shuttle busem se svezeme po jednotlivých zastávkách, kam mají osobní vozy zákaz vjezdu. Poté si projedeme Zion Canyon Scenic Drive. (Pro zájemce možnost jít část nejvyhledávanějšího treku v parku – The Narrows). Následný přesun do Vegas. Večerní prohlídka Las Vegas.

 1. Den – Las Vegas

Ráno, po snídani, si uděláme výlet na Hoover Dam. Po návratu do Vegas nás čekají outletové nákupy. Slovo „nákup“ zde dostává zcela jiný rozměr. Společný oběd. Volný program do večera.

 1. Den – Death Valley

Mysleli jste si, že je Údolí smrti mrtvou pustinou? Dojedeme k nejteplejšímu a nejnižšímu místu západní polokoule + mnoho dalšího. Budete žasnout, že tady dříve žili lidé.

 1. Den – Sequia Canyon

Zde začnete pojem „velikost“ vnímat zcela jinak. Obrovské a prastaré organismy, které nikde jinde neuvidíte, to jsou sekvojovce. Protáhneme si krky při pohledu na stromy General Sherman a General Grant. Projdeme se lehkou procházkou po Giant Forest a následně popojedeme k nejhezčímu parku Ameriky.

 1. Den – Yosemite

Když Bůh tvořil svět, tak si na Yosemity vyhradil celý den. Neskutečná přírodní podívaná, ve které se střídají vodopády spolu s žulovými masivy. Nevynecháme dvě klasické fotogenické vyhlídky. Následně nás čeká lehká túra k nevysychajícím vodopádům a k tomu navrch přidáme Glacier Point.

 1. Den – Yosemite

Dnešní den budeme pokračovat v prohlídce nejkrásnějšího parku Ameriky. Procházka v Tuolumne Meadows. Přejezd přes Tioga Pass k jednomu z nejčistších jezer USA – Lake Tahoe.

 1.  Den – Lake Tahoe

Relax u jezera Tahoe. Možnost si projít samotné městečko, vyjet si lanovkou nad jezero a kochat se výhledy nebo se jen povalovat na pláži. Dle zájmu půldenní výlet do Nevady na jednu z nejhezčích pláží USA. V odpoledních hodinách přesun do San Francisca.

18.  Den – San Francisco

Tento den začneme nejklikatější ulici světa, navštívíme nejznámější molo San Francisca - Pier 39 a kdo bude mít zájem, tak může svézt v Cable Car. Na oběd si dáme některou z místních specialit na Fisherman's Wharf. Procházka po Golden Gate Bridge a plavba kolem ostrova Alcatraz (v ceně) je samozřejmostí. 

 1. Den – San Francisco, Pacific Hwy 1

Dopoledne navštívíme Golden Gate Park, Lands End a následně se rozloučíme s nejkrásnějším městem Ameriky. Po cestě se zastavíme v Centrálním údolí a můžeme si zakoupit některé vyhlášené místní kalifornské ovoce. Následně nás čeká přejezd do města Andělů.

 1. Den – LA, Odlet

Dopoledne nákupy, nebo možnost strávit poslední chvilky na Venice Beach/Santa Monica Pier. V odpoledních hodinách odlet do Prahy

 1. Den – Přílet do Prahy

 


Cena zahrnuje:                                                                                                                                         

 • 19 nocí v kvalitních hotelech se snídaní
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích
 • zpáteční letenky z Prahy (včetně tax a poplatků)
 • vyřízení ESTA žádosti
 • vstupy do všech národních parků
 • vstup do Monument Valley, Antelope Canyon, Getty Center, Grand Canyon IMAX
 • výlet lodí kolem ostrova Alcatraz
 • služby česky mluvícího průvodce
 • po celou dobu zájezdu dopravu moderním klimatizovaným minivanem
 • 19 snídaní během zájezdu
 • oběd v Las Vegas
 • pojištění CK
 • osobní přístup, kvalitní a klidnou dovolenou s maximálními zážitky

Možné příplatky:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 15 000 Kč
 • fakultativní výlety na místě pobytu (vstup do Universal Studios, let nad Grand Canyonem aj.)
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje:

 • stravování kromě 19 snídaní
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • odbavené zavazadlo

Trasa okruhu 

 

Mrkněte na reálné recenze ze zájezdu po USA od našich spokojených klientů na facebooku.

 

 

  Dovolená s Vámi byla velmi zajímavá. Mnoho zážitků, vstřícný přístup, dobrá organizace. I přes náročnost zájezdu, velká spokojenost. Vřele doporučuji!

  MUDr. Zdeněk Pavlis


  V červnu jsme se zúčastnili zájezdu s touto cestovní kanceláří (USA velký okruh) a báječně jsme si to užili. Maximální spokojenost, skvělý přístup, výborná organizace a mnoho nezapomenutelných zážitků. Pokud by jste rádi strávili aktivní dovolenou, můžeme vřele doporučit. 

  Klára Bluchová 

   


  Výborná bezproblémová cestovka v rukou dvou skvělých mladých lidí, pokud máte rádi aktivní dovolenou, zažijete víc než slibují!

  Michal z Klimkovic

   

  Termíny