Itinerář pro New York

new york itinerář

 

Podívejte se, jak může vypadat sestavený itinerář na míru. Tento itinerář jsme sestavili s již předem stanovenými požadavky od klientky. Klientka nás požádala o přesné časové intervaly mezi atrakcemi. Popsali jsme dopravu mezi jednotlivými místy a doporučili, které místa určitě nevynechat. Cestu z letiště na ubytování + další rady jsme jí popsali v dalším dokumentu

 

NYC itinerář 2017

Doporučujeme si stáhnout Offline Google mapy New York a dle této navigace se pohybovat. Další možnosti je navigace HERE, kde si stáhnete mapu města a i zde se můžete navigovat bez připojení k internetu.

Aplikace na metro

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.mxdata.newyorksub

IOs: https://itunes.apple.com/us/app/new-york-subway-mta-map-and-route-planner/id369691844?mt=8

 

1.  Den: přílet do NY, pohovor na imigračním, přesun na Airtrain nebo Taxi a následný přesun na hotel, příjezd na hotel.

 

2.  Den: Návštěva 9­/11 Memorial Museum a od ní je 3 minuty vzdálená Trinity Church. K World Trade Center a One World Observatory to klidnou chůzí trvá 5 minut. Vstupy: 34 USD.  Od One World Observatory 10 minut chůzí k Federal Reserve Bank of New York, poté 4 min. k Federal Hall, přesun k Wall Street trvá 3 min. Z Wall Street na Burzu akcií a derivátů trvá přesun 5 minut. 

 

3.  Den: Ráno návštěva New York City Hall (otevřená pouze ve středu), rezervace do banky http://www.newyorkfed.org/aboutthefed/visiting.html.  

Z bytu přesun k New York Times Tower (pěšky 3 min. k zastávce Boulevard East at 50th St spojem číslo 166 na zastávku Port Authority Bus Terminal pěšky je to 1 min. k Times Tower), přesun k Trump Tower ( pěšky 2 minuty na 42 St - Port Authority Bus Terminal, na linku metra E, směr Jamaica Center - Parsons/Archer, dojezd na zastávku 5 Av/53 St a od té přesun pěšky 4 min. k Trump Tower). Následně se pěšky, 6 min., vydáme po 5th Avenue ke Katedrále Sv. Patrika. Od katedrály 3 min. pěšky přesun k Rockefeller Centra a  vyhlídka Top of the Rock. Nejlepší čas je mezi 7 a 8 večerní hodinou. Přesun na byt (pěšky 6 min. na zastávku 5 Av/53 St. Linka metra E směr World Trade Center na 42 St - Port Authority Bus Terminal, odtud přesun pěšky 2 min. na Port Authority Bus Terminal a poté linkou 166 na zastávku Boulevard East at 51st. St a pěšky k bytu).

 

4. Den: Celý den v Central Parku. Součástí New York Pass je půjčení kola v Central Parku. Půjčení lodičky stojí 15 USD.

 

Adresa pro půjčení kol: https://www.newyorkpass.com/En/new-york-attractions/tickets/Central-Park-Bicycle-Rentals-Tours/

 

Pro půjčení lodičky: http://www.thecentralparkboathouse.com/boats.php

 

Z bytu 3 min. pěšky na zastávku Boulevard East at 50th St, následně linkou 166 na zastávku Port Authority Bus Terminal, přesun pěšky 3 min. na zastávku 42 St - Port Authority Bus Terminal a linkou A jet směrem Inwood na zastávku 59 St - Columbus Circle Station.Atrakce Columbus Circle. Dnešní den patří Central Parku a zaleží pouze na Vás, jak ho strávíte.

Náš tip: u jednoho z návštěvnických center si vyzvedněte zdarma mapku parku. Jestliže zbude čas i chuť, navštivte Metropolitní muzeum. Zpět na byt (Ze zastávky 59 St - Columbus Circle Station směrem Euclid Av na zastávku 42 St - Port Authority Bus Terminal. Následně pěšky 2 min. na zastávku Port Authority Bus Terminal linkou 166 na zastávku Boulevard East at 51st St a pěšky na byt).

 

5.  Den: Brooklyn Bridge (přesun na zastávku 42 St - Port Authority Bus Terminal jako předchozí den, následně metrem linkou A směrem Far Rockaway - Mott Av na zastávku High Street - Brooklyn Bridge Station) pěšky na most zhruba 6 min. K Brooklyn Bridge Park je to pěšky 10 min. Po promenádě k Brooklyn Heights Promenade pěšky zhruba 15 min. K cestě do Brooklyn Botanic Garden přesun 8 min. pěšky (na zastávku metra Clark Street Subway Station směrem New Lots Av linkou 3 na zastávku Eastern Parkway Brooklyn Museum) 1 min. pěšky na botanickou zahradu. Z botanické zahrady 10 min. procházka parkem k Prospect Park. Zpět na byt (pěšky na zastávku Prospect Park Subway Station 4 min, a linkou Q směrem 96 st. na zastávku Times Sq-42 St Station. Pěšky přesun na zastávku Port Authority Bus Terminal 5 min. a klasickou linkou 166 zpět na byt. Přesun zabere zhruba hodinu.

Tip: Oběd nebo večeře v 99 Favor Taste-LES.

 

6.  Den: Plavba lodí k soše Svobody (Liberty Island), trajekt je v ceně NY Pass, vyplouvá z Battery Parku co 15 minut. Pro vstup do podstavce nebo korunky se musí koupit zvlášť ticket.

Odkaz na ticket: https://tickets.statuecruises.com/webstore/shop/ViewItems.aspx?Merchant=STC&CategoryGroupExternalID=STCT&CategoryExternalID=NYMON&_ga=2.218368985.1721740654.1504731264-1762831138.1504731264

 

Jestliže vynecháte prohlídku Battery Parku v druhém dni a třetím dni, je možnost si ji nechat na tento den. Přesun na Times Square + Broadway – 30 minut (pěšky 6 min. na zastávku metra South Ferry Station linkou 1 směrem Van Cortlandt Park až na zastávku Times Sq 42 poté 5 min. pěšky na Times Square). Dejte si pozor na místní „umělce v kostýmech“, ti si za fotku říkají velké částky. Večerní prohlídka Empire State Building. Vstupenku do 102 patra není v ceně NY passu, lze zakoupit buď u pokladen v druhém patře, nebo v 86. patře. Stojí asi 20 dolarů. Přesun zpět na byt (pěšky 2 min. na zastávku W 34 St/5 Av od té přejezd na zastávku 8 Av/w 40 St, 1 min. pěšky na zastávku Port Authority Bus Terminal pak linkou 166 na byt).

TIP: Oběd nebo večeře v All you can eat IchiUMi.

 

7.  Den: výlet na Roosvelt Island lanovkou, Madame Tussauds, Radio City Music Hall

Dojezd k Madame Tussauds 22 minut (jako každý den dojezd linkou 166 na zastávku Port Authority Bus ze zastávky je to 4 min. k muzeu). Poté přesun k Chrysler Building (pěšky na zastávku Times Square 42 Street Station a linkou 7 vyjet směrem Flushing na zastávku Grand Central 42 St, poté 3 min. pěšky k Chrysler Building). Poté přesun k budově General Eletric Building (pěšky 2 min. na zastávku Grand Central 42 St a linkou 6 směrem Parkchester na zastávku 51 St, následně 1 minutu pěšky k budově). Následný přesun k Radio City Music Hall je nejlepší pěšky po E 50th St. K symbolu LOVE je to 4 minuty pěšky po 6th Ave. Následně přesun lanovku k Tramway Plaza (3 min. pěšky k zastávce W 57 St/Av of the Americas, spojem M31 směrem Yorkville 91 St na zastávku E 57/2 Av, následně 3 min. pěšky k lanovce). Na lanovku platí MetroCard. Zbytek dne Na Roosvelt Island. Přesun na byt (Od Tramway Plaza pěšky na linku E, cca 9 min. zastávka Lexington Av/ 53 St jízda směrem World trade Center na zastávku 42 St - Port Authority Bus Terminal, následně pěšky na Port Authority Bus Terminal a linkou 166 na byt).

 

8. Den: Madisson Square Garden,

lístky na koncerty lze zakoupit zde: http://www.thegarden.com/calendar

Koncerty Paula McCartneho nebo kapely Scorpions lze přehodit na jiný den, tak aby Vám to sedělo do programu. Z bytu přesun k atrakci High Line 40 minut (ze zastávky Boulevard East at 50th St linkou 166 na zastavkou Port Authority, poté pěšky 2 min. na zastávku 9 Av/w 40 St jízda směrem West Vill na zastávku 9 Av/w 23 St, poté jeto pěšky 4 min.) Poté, co se projde bývalá železniční trať zhruba 45 minut, dojdeme pěšky do Greenwich Village. Následně 5 minut pěšky k Washington Square Park. Přesun k Little Italy (pěšky k zastávce 6 min. West 4 Street Washington Sq Station linkou D směrem Coney Island na zastávku Grand Street Station a poté 4 min. pěšky k Little Italy) Poté k Union Square (pěšky 7 min. k zastávce Canal St jízda linkou N směrem Astoria – Ditmars Blvd k zastávce 14 Street Union Square Station). Přesun k Flatiron Building 7 minut pěšky k „žehličce“ K Madisson Square Parku je to 3 minuty klidnou chůzí. Večer případný koncert v Madisson Square Garden. Zpět na byt, stačí se pěšky dostat 13 min. na zastávku Port Authority Bus Terminal a klasickou linkou 166 na byt.

TIP: Oběd v All you can eat Flex Mussels.

 

9.  Den: Nákupy – Jersey Gardens je blíže, má však méně prémiových (Gucci, LV) značek. Na naše poměry je však plně dostačující. 

 

10.  Den: Filmový den dle Vašich bodů a případně Metropolitní muzeum, pokud se nestihlo 4 den. Doporučujeme pouze část bodů, a to u Central Parku, případně si tyto body obejít už 4 den, kdy máte na programu Central Park a body v druhé části Manhattnu si projít tento den, možností jak to propojit je hodně.

Metropolitní muzeum si vyžaduje alespoň pár hodin návštěvy. Tento den už nebudete mít NY Pass vstupné do muzea je dobrovolné.

 

11.  Den: Volný den na atrakce, které jste nestihli nebo které chcete vidět znovu.

Po výjezdu z bytu doporučujeme nechat věci v úschovně zavazadel na 357 w 37, Between 8th & 9th Ave. Cor 9th Ave. 

GROUND FLOOR odkaz: http://www.schwartztravel.com/index.php

12. Den: Návrat do Prahy