To nejlepší z New Yorku

nyc

To nejlepší z NYC

 

Hlavní město amerického snu, tak se dá jednoduše nazvat New York, ale má daleko větší podstatu než si kdo myslí.  Pokud chce opravdu někdo pochopit tuto obrovskou, rušnou a nikdy nespící metropoli, musí ji navštívit. Svou podstatu zde mají nejen obrovské až gigantické mrakodrapy, ale i mosty, kostely, mnoho muzeí, kreativní umělci, fastfoody, restaurace a taky obrovský rozlehlý 340 hektarový Central Park.

V NYC je neustále co objevovat, jelikož jsou tu místa, která jsou na jednu stranu lákavá a na druhou obtížná.  Lákavá, jelikož je tu hodně k vidění, ať už z amerických filmů a seriálů, různých časopisů a dokumentů, ale i obtížná kvůli množství a času, který si člověk musí přizpůsobit, aby vše stihl.

Nejlepším a nejvhodnějším dopravním prostředkem je metro, vlastní nohy a v případě nutnosti žluté taxíky.

Díky logickému uspořádání ulic a dobrému označení se nemůžete v této metropoli nikdy ztratit.

Empire State Building

Mrakodrap, který má 102 poschodí a je vysoký 443 metrů, je jedním ze symbolů NYC. V noci svití barevnými světli a na státní svátek Den nezávislosti 4.července se rozsvítí v červené, modré a bílé barvě. Vysokorychlostním výtahem se dostanete do 86. patra na vyhlídkovou plošinu, odkud za pěkného počasí uvidíte až do vzdálenosti 80kilometrů. Vstupné činí 32 USD na první vyhlídkovou plošinu v 86. patře, výše si musíte doplatit dalších 20 USD, expresní vstupenka stojí pak 55 USD respekt. 75 USD až nahoru. (www.esbnyc.com) Otevřeno je celoročně, denně od 8 am – 2 am)

horizon-light-architecture-sunset-skyline-night-1263554-pxhere.com.jpg

Central Park

Pokud člověk navštíví NYC musí navštívít také Central Park. NewYorčané tráví v parku každou svou volnou chvíli, ať už povalováním s piknikovými koši, čtením knih, venčením pejsků, sportováním, projížďkou na kolech, in-line bruslích, během, v místním Central Park Zoo, nebo projížďkou na lodičkách na jezeře. Ne nadarmo se parku říká zelená oáza klidu ve velkoměstě. Další možností využití atrakcí, zábavy v podobě koncertů či přestavení můžete najít na webových stránkach (www.centralparknyc.org) Cena pronajmutí kola se pohybuje okolo 9,90 USD, pronájem loďky na jezeru od 12 USD, kauce v hotovosti 20 USD). V zimě se dá bruslit na kluzišti  Wollman Rink( vstupné 11,25 USD, Pá-Ne 18 USD, půjčení bruslí 8 USD)

 

landscape-tree-water-skyline-leaf-fall-1026655-pxhere.com.jpg

9/11 Memorial and Museum

Památník vytvořený na památku tragické události, která se stala 11. září 2001, tvořený hlubokými bazény, do nichž padá ze všech stran voda a na deskách po obvodu jsou uvedena jména všech obětí. Otevřeno Ne-Čt 9-20hodin, Pá-So 9-21hodin, vstupné 24 USD, Út od 17hodin se vstupné neplatí. Museum, které je hned vedle má vstup zdarma. (www.911memorial.org)

 

Brooklyn Bridge

„Osmý div světa“ neboli Brooklyn Bridge, první most, který spojil Brooklyn s Manhattan, trval postavit 13let. Promenáda nabízí výhled na krásné panoráma Manhattanu

horizon-light-bridge-skyline-night-town-971483-pxhere.com.jpg

 

One World Trade Center

Od r. 2015 tento mrakodrap, který nahrazuje dvojčata obchodního centra, nabízí krásný výhled na vyhlídkových plošinách na 100. a 102. poschodí. Samostatným zážitkem je pouhá cesta výtahem, která zabere 47 vteřin a na stěnách kabiny se promítá 500let historie Manhattanu. Vstupné 32 USD, denně květen-září 9-24hodin, září-duben 9-20hodin. (www.oneworldobservatory.com)

pedestrian-architecture-people-road-street-sidewalk-971390-pxhere.com.jpg

Statue of Liberty na ostrově Liberty Island

Na samotný ostrov a k soše se dostanete pouze trajektem, který vyplouvá z Battery Parku každý den 9:30-15:30 každou půl hodinu. Cena 21 USD vč. vstupu ostrov a do koruny sochy (www.statuecruises.com) Pokud Vám stačí jen sochu a ostrov vidět z dálky stačí nasednout na trajekty, které jsou zcela zdarma. (www.siferry.com)

cloud-sky-new-york-manhattan-monument-statue-675349-pxhere.com.jpg

Rockefeller Center – vyhlídka Top of the Rock, kluziště

„Město ve městě“, které tvoří 14 mrakodrapů, mezi nimi náměstí zahrady, Radio City Music Hall, sídlo televize NBC a General Electric. Rockefellerovo Centrum je známé nejvyšším vánočním stromem ve městě a kluzištěm v zimních měsících, v létě se centrum mění na kavárenské stolky. (www.rockefellercenter.com). Plánky centra jsou zdarma uvnitř budovy v hale. Pokud se chcete vyhnout davům lidí a čekání doporučujeme vyhlídku s nezapomenutelným výhledem ze 70, patra pohledem na Central Park a Midtown Manhattan. Vstupné 30 USD (www.topoftherocknyc.com)

 

Times Square

Nejznámnější náměstí, kde zůstane stát s otevřenou pusou dokořán na obrovské reklamy svítících billboardů, neony, obrovské obrazovky. Times Square je místo plné zábavy, je zde mnoho podniků, divadel a také mnoho turistů z celého světa. V minulosti bylo toto místo považováno za černou skvrnu metropole a dnes je považováno za světovou kulturní památku.

pedestrian-road-street-town-city-times-square-867429-pxhere.com.jpg

Nechte si sestavit zájezd na míru do New Yorku od odborníku na Ameriku.