Rozhovor s cestovatelkou a autorkou blogu Itchy Feet Diary

Trip po USA od Itchy feet diary

Road Trip po USA podle Itchy Feet Diary

Michaela je vášnivou a dobrodružnou cestovatelkou a autorkou blogu „Itchy Feet Diary“, kde ukazuje nejen svou vášeň pro cestování, ale zároveň se dělí spolu s čtenáři o své zážitky a zkušenosti. Míša má za sebou nespočet rozhovorů ohledně blogu a cestování, proto i my jsme se ji rozhodli kontaktovat a zároveň jsme ji vyzpovídali hlavně v otázkách Road Tripu USA.

 

Rozhovor

1. Míšo, jak se Vám líbil Road Trip v USA a jak dlouho jste cestovali? Měli jste nějaký problém s plánováním Road Tripu?

Road trip je můj vůbec nejoblíbenější způsob cestování. A když se navíc spojí s tak rozmanitou zemí jakou je USA, musí z toho zaručeně vzniknout něco úžasného. Takže road trip se mi líbil a moc! Cestovali jsme necelý měsíc a na žádný velký problém jsme při jeho plánování díky bohu nenarazili – přece jen už jsme nějaké předchozí zkušenosti s road tripy měli. Pár drobných nepříjemností ale přišlo v průběhu cesty. Většinou se jednalo o neplánovaná zdržení po cestě, díky kterým jsme do cíle dorazili až po zavíračce nebo po setmění. Jednou se nám povedlo zabloudit, jindy jsme zaspali prohlídku Pentagonu, která se musí složitě rezervovat několik týdnů předem. K Bílému domu ve Washingtonu D.C. jsme pro změnu dorazili jen chvíli po tom, co se na ulici před ním odehrála střelba. Tohle si ale dopředu nenaplánujete. Nejvíc mě mrzelo, když jsme kvůli uzavírce jediné silnice vedoucí do Yosemitu propásli návštěvu tohoto krásného parku. Jednou se tam ale vrátím a tuhle chybu napravím.

 

2. Zajímalo by nás, jestli jste navštívili i vyhlášené Národní parky, a které místo v USA se Vám nejvíce líbilo?

Myslím, že až na již zmíněný Yosemite a Yellowstone, který plánuji spojit v budoucnu s Kanadou, se nám povedlo navštívit všechny vyhlášené parky. Určit ale jen jedno místo, které se mi zapsalo do podvědomí nejvíc, je dost těžké. Ráda vzpomínám na Mammoth Lakes, Horseshoe Bend a samozřejmě na Grand Canyon.

 

3. Překvapilo Vás něco odlišného oproti jiným zemím? (cokoliv)

Příroda, mám k ní teď mnohem větší respekt.

 

4. Na svém blogu píšete, že pokud byste měla bydlet v USA a vybrat si jedno místo, bylo by to San Francisco. Proč?

San Francisco má svou nezaměnitelnou atmosféru, která je mi ohromně sympatická. Obecně mě tamní metropole jinak moc neoslovily. U nás v Evropě má každé město bohatou historii a to mi na USA chybí. Ale San Francisco je v mnoha ohledech výjimečné – je zasazené do krásného hornatého zálivu a navíc má ikonický Golden Gate Bridge, Alcatraz, úžasnou architekturu a hodně strmé ulice.

 

5. Američané se rádi stravují ve FastFoodech, zaujal Vás nějaký při vašem Road Tripu? Co říkáte na jejich gastronomii?

FastFoody na cestách nijak zvlášť nevyhledávám, ale nevadí mi. Jednou jsme na Havaji narazili na řetězec Teddy's Bigger Burgers a musím říct, že lepší hamburger jsem snad nejedla. Jinak mě ale jejich gastronomie neoslovila.

 

6. Máte nějaká doporučení či tipy ohledně cestování po USA?

Rozhodně nepodceňovat vzdálenosti - to je podle mě jedna z nejzásadnějších věcí, kterou se při cestování po USA vyplatí respektovat. Jednou jsme takhle klepli do navigace naší cílovou stanici a ona nám oznámila: „Za 441 km zahněte doleva“.

 

7. Určitě máte nespočet zážitků z cestování, ale i přesto by nás zajímalo, jaký je Váš největší cestovatelský zážitek a zároveň tedy i nejhorší?

Hmm, to je docela těžká otázka, musím se zamyslet… Řekla bych, že mým dosavadním top zážitkem byla game drive, což je pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí v Africe. Splnil se mi tím jeden z mých velkých životních snů. Nejhorší zážitek asi nemám. Měla bych to zaťukat, nic vyloženě zlého se mi zatím na cestách nepřihodilo. Z poslední cesty na Zanzibar mám ale ještě v živé paměti opravdu nepříjemné střevní potíže, které doprovázely nesnesitelné křeče žaludku a celé to vyvrcholilo tím, když jsem uprostřed džungle náhle omdlela.

 

8. Míšo je něco, co byste ráda vzkázala čtenářům ohledně cestování?

Že „náš život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám dech berou“.Každý máme právo naložit se svým životem přesně tak, jak chceme, ne jak nám diktují společenské normy. Pokud chcete cestovat, neodkládejte to na „až jednou dostuduju, až budou děti starší...“ Udělejte to hned. Cestování totiž není jenom  dovolená. Je o poznání, o radostech a především o tom žít svůj život naplno. Navíc v dnešní době se dá cestovat téměř po celém světě doslova za pár korun.

 

9. Co je vašim snem ještě navštívit?

Tak toho je momentálně spousta. Před časem jsem se nadchla pro Island, Toskánsko a Bosnu. Ohromně mě láká road trip po kanadských národních parcích, Nový Zéland, vinařská oblast Mendoza v Argentině nebo trek na Machu Picchu.

 

Cestování je nejlepší životní investicí a tímto děkujeme Míše a jejímu blogu Itchy Feet Diary za rozhovor a přejeme ji spoustu zážitků z cestování.