Poznávací zájezd ZÁPAD USA - Route 66 - s průvodcem

Route 66 Las Vegas, nápis Las Vegas, New York Los Angeles, Venice Beach Williams, Route 66 Grand canyon NP zájezdy route 66 Joshua Tree NP zájezdy route 66

 

Vyražte na 16denní putování po " Matce všech silnic - Route 66". Po cestě budeme míjet staré motely a pumpy, u kterých se zastavil čas. Navštívíme ty největší atrakce v čele s Grand Canyonem, Santa Fe nebo Las Vegas. Nemineme Kingman ani Joshua Tree NP. Poslední den cesty si prohlédneme největší atrakce v Los Angeles, kde také zakončíme putování po nejslavnější silnici na světě. Po celou dobu s Vámi pojede průvodce v doprovodném vozidle.


 Letecky z Prahy     3* hotely se snídaní     Mnoho vstupů v ceně     Klidná dovolená  


Program zájezdu

 

1.den: Přílet do Chicaga/ LAX

První den Vás čeká přelet z Prahy do Chicaga. Po příletu na letiště a následném odbavení Vás přivítá průvodce. V případě ranního letu z Prahy využijeme volné odpoledne návštěvou Millennium Parku

 

2.den : Chicago – Pontiac 

Následující den nemůžeme začít nikde jinde než snídaní ve slavné v Lou Mitchell's Restaurant. Po snídani a vyzvednutí motocyklu se přesuneme k výchozímu bodu naší cesty – začátku Route 66.  Značka je magnetem pro turisty. Poté, co se několikrát u značky „ Route 66 Begin“ vyfotíme, přesuneme se k nedaleko vzdálenému Navy Pier, což je přístav výletních lodí, na kterém se nachází spousta obchůdků a restaurací. Pak už zahájíme trip po Route 66 a přesuneme se do 160 km vzdáleného Pontiacu. Mezitím si po cestě uděláme zastávku ve Wilmingtonu u Gemini Giant a ve Dwightu navštívíme historickou pumpu. Jestliže nám zbude čas, tak v Pontiacu je možnost navštívit Muzem Route 66 . Jinak si návštěvu muzea necháme na další den. 

 

3.den: Pointac – St. Luis 

V Missouri budeme po cestě míjet spoustu městeček, ve kterých se zastavil čas, budeme potkávat staré pumpy, motely a je pouze na Vás, ve kterém si uděláte pauzu a vrátíte se do historie.

Po snídani nás čeká první zastávka v Atlantě u sochy Paul Bunyon - chlapa s hotdogem. Než dojedeme do St. Luis, tak v Litchfieldu omrkneme – historický motel „Belvidere Café, Motel, and Gas Station“ a v Collinsville největší láhev kečupu na světě.

 

4.den: St. Luis - Springfield 

Další den se vydáme k historickému mostu v St. Luis - Old Chain of Rocks Bridge. Po cestě ze St. Luis, kousek od malého městečka Stanton, se nachází jeskyně „Meramec Caverns“. Pokud tuto atrakci vynecháme, máme možnost navštívit jeskyně „Fantastic Caverns“ ve Springfieldu. (vstupné za osobu 25 USD). Při projíždění městečka Tulsa si uděláme pauzu a prohlídnete si „Gilcrease Museum „. Muzeum ukazuje indiánskou kulturu a disponuje krásnou zahradou. 

 

5. den: Springfield - Oklahoma 

Dnes nás čeká delší přejezd do Oklahomy. Naši první zastávkou po Route 66 bude Galena „Cars on the Route“ historická pumpa s veterány. Ve Foyil omrkneme největší totem na světě. V Arcadi naopak nejstarší obchod na Route 66 „The Old Bourn Barn Riverton“. Po příjezdu do Oklahomy projedeme čtvrť Bricktown, kde se nachází obchůdky restaurace a bary, což je zároveň ideální místo na oběd. Po obědě navštívíme „National Cowboy & Western Heritage Museum“. Možnost je navštívit i ostatní vyhlášená muzea v Oklahomě, jako např. Muzeum osteologie lidí a zvířat nebo vědecké muzeum.

 

6.den: Oklahoma - Amarillo 

Málo kdo ví že, Oklahoma leží na ohromných zásobách ropy a dodnes zde pracuje přes 1000 ropných čerpadel. Některá z nich po cestě určitě mineme. Dnešní první zastávka bude v městečku Clinton, zde navštívíme muzeum Route 66. Následně nás čeká zhruba 300km přejezd do města Amarillo. V tomto městě se pro dnešek ubytujeme a vydáme se prozkoumat jednu nebo více z následujících atrakcí. Jack Sisemore Traveland RV Museum, Cadillac Ranch nebo muzeum aut - Bill's Backyard Classics.

 

7.den : Amarillo – Santa Fe 

Dnešní den může být trochu náročnější. Možnost zajet si do 30 km vzdáleného Palo Duro State Park, jedná se o takový menší Grand Canyon. Vstupné je symbolické 5 USD. Po návratu na Route 66 si uděláme pauzu u historického a vyhlášeného MidPoint Café v Adrianu. Zhruba dvě hodiny od Adrianu navštívíme Santa Rosa Blue Hole. Je to jedno z nejpopulárnějších míst pro potápění v USA. Po příjezdu do Santa Fé zamíříme k nejstaršímu kostelu v USA „San Miguel Mission“. Večeři si dáme v Cowgirl Hall of Fame, kde mají vyhlášené steaky a žebírka. Návštěvu samotného města si necháme na další den.

 

8.den: Santa Fe – Albuquerque 

Dopoledne navštívíme „The Cathedral Basilica of St. Francis of Assisi“ Bazilika Svatého Františka z Assisi. Nákupy a prohlídka historického místa „The Plaza“. Plaza je místo, které je kolem dokola obklopené obchody se suvenýry a lze zde zakoupit i kvalitní indiánské šperky. Ti, kteří nechtějí navštívit muzeum nebo chtějí ušetřit, doporučujeme silnici „Canyon Road“, což je dva kilometry dlouhá alej, lemovaná desítkami soukromých galerií a ateliérů. Následně přejedeme do 100 km vzdáleného Albuquerque, zde se vyvezete 4,5 km dlouhou lanovkou „Sandia Peak Tramway“ do hor Sandia Mountains  Lanovka byla dlouho považována za nejdelší lanovku na světě. Určitě by se nemělo vynechat Indian Pueblo Cultural Center, zde naleznete informace o původu pueblové civilizace a jaké kulturní dopady měla španělská kolonizace.

 

9.den: Albuquerque – Flagstaff 

Necelých 100km západně od Albuquerque si uděláme zastávku ve staré indiánské osadě Acoma Pueblo, tomuto místu se přezdívá „město v oblacích“. Zhruba po hodině jízdy dojedeme do národního parku „Petrified National Park“. Parkem vede silnice a dá se po ní projet celý park. Zastavíme se určitě u Painted Desert a projdete si nenáročnou trasu s výhledy na zkamenělé duny. Možností na pěší túry je zde nespočet. Ve Winslow se zastavíme u nejvyhledávanější atrakce, a to Standin' on the Corner Park, je povinnost si zde udělat několik fotografií s nápisem Route 66.

 

10.den: Flagstaf - Grand Canyon – Kingman

Brzký ranní přejezd do jednoho z cílů tohoto tripu, národního parku Grand Canyon. Po skoro celodenní prohlídce Grand Canyonu se vydáme do Williamsu, kde si projedete hlavní čtvrť, u benzinky „Circle K“ je na garáži velký nápis Route 66 u kterého se musíte vyfotit, jestliže budeme mít čas, můžete navštívit historickou „Pete's Rt 66 Gas Station Museum „ . Jakmile projedete hlavní ulici, napojíte se na Route 66 a dojedete do městečka Selingman, kde se zastavil čas. Nachází se zde nespočet obchůdků se suvenýry, které nikde jinde nekoupíte. 

 

11.den: Kingman – Las Vegas

Po snídani se nemusíme v Kingmanu nijak zdržovat a vyrazíme do města hříchu. Ve Vegas budete mít možnost nákupů v Outlet centru, možnost koupání u jezera Lake Mead. Milovnící přírody si mohou vyrazit do nedaleko vzdáleného „Red Rock Canyon“ nebo podniknout výlet k „Hoover Dam“. Večer uskutečníte procházku po stripu. Projdete si největší atrakce, jako jsou: fontány Bellagio, Caesar Palace nebo gondoly v hotelu Venetian, a zároveň zkusíte své štěstí v některém z kasín. 

 

12.den: Las Vegas – Yucca Valley

Z Vegas pojedeme zhruba dvě hodiny do Needles, kde se znovu napojíme na Route 66 a dojedeme do městečka Amboy, odkud se vydáme do Národního parku Joshua Tree. Navštívíte Visitors Center a doplníme si vodu, v těchto oblastech není radno podceňovat pitný režim. Po prohlídce parku se ubytujeme v Yucca Valley.

 

13:den: Yucca Valley – Los Angeles

Ráno po snídani přejedeme do Victorville, zde se znovu napojíte na Route 66. Přejedeme do San Bernardina a odtud budeme pokračovat do Pasadeny. Dále bude naše cesta pokračovat přes Hollywood a Beverly Hills. Poté se začneme blížit konci cesty, na Santa Monica Pier, kde na molu zakončíme Vaši 3940 km dlouhou cestu. Fotky s cedulí označující konec „Route 66“ jsou také povinností. 

 

14. den: Los Angeles

Poslední den Vás čekají prohlídky těch největších jednotlivých atrakcí. Chodník slávy v Hollywoodu, nejdražší muzeum na světě Getty Center nebo naopak můžete celý den strávit v zábavném parku „Universal Studios“.

15. den: odlet do ČR

 

 


Cena zahrnuje:                                                                                                                                         

 • 14 nocí v kvalitních hotelech se snídaní    
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích
 • zpáteční letenku z Prahy (včetně tax a poplatků)
 • vyřízení ESTA žádosti
 • vstupy do všech národních parků
 • výlet lanovkou Sandia Peak Tramway
 • služby česky mluvícího průvodce
 • po celou dobu zájezdu doprovod moderním klimatizovaným minivanem nebo SUV
 • 14 snídaní během zájezdu
 • oběd v Las Vegas
 • pojištění CK
 • osobní přístup, kvalitní a klidnou dovolenou s maximálními zážitky

Cena za pronájem motocyklu Harley Davidson: 64. 000,- Kč

V ceně pronájmu motocyklu:

 • Motocykl Harley Davidson ( Street King nebo Electra Glide)
 • kompletně pojištěný motocykl
 • postranní brašny
 • dvě helmy
 • neomezené míle
 • pojištění s nulovou spoluúčastí 

Možné příplatky:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 12 000 Kč
 • fakultativní výlety na místě pobytu (vstup do Universal Studios, let nad Grand Canyonem aj.)
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje:

 • stravování kromě 14 snídaní
 • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
 • Provozní náklady motocyklu, poplatek za jednosměrné půjčení 600 USD.

Trasa zájezdu 

Termíny